Haberler

Ekipler Arasında İletişim Nasıl Geliştirilir ?

24.03.2020 - 13:13

Ekipler arası iletişim geliştirmenin sırları...

   Ekipler Arasında İletişim Nasıl Geliştirilir ?

 Hayatımızın her alanında olduğu gibi, iş hayatımızda da verimli ve etkili bir çalışma için en kritik etkenler arasında ekip iletişimi yer almaktadır. Yapılan araştırmalara göre; ekip içi iletişimin güçlü olduğu kurumlar, bu özelliğe sahip olmayan yerlere göre çok daha başarı olmuşlardır.  Peki ekipler arası iletişimi geliştirmek için şirketlerimiz neler mi yapabilir ?

Verimli Bir Çalışma Ortamı Sağlamak

  Her kurum işlerin doğru ve verimli yapılmasına öncelik vermektedir. Bunu sağlamak için öncelikle ekip içi etkili iletişim gerekmektedir. Çalışanlarıyla doğru iletişim kuran ve onların yeteneklerini doğru kullanan iş yerleri, hem onların kendilerini göstermesine hem de işlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Güçlü Bir Ekip Yaratma Fırsatı

 Ekip arkadaşlarıyla iletişimi güçlü olan ve takım bilincine sahip kişilerin, iş yerlerine olan bağlılıkları da aynı oranda artmaktadır. Bu noktada, çalışanların yanı sıra işverenlerin ve yöneticilerin de tutumu önemlidir. Ulaşılabilir yöneticiler,  bu sayede çalışanlarına gerektiği zamanlarda destek olabilirler. Üstlerine rahat ulaşabilen çalışanlar ise iş hayatlarında daha başarılı oldukları görülmüştür.

 Tutarlı Olunmalı

  Her şirket kendi içerisinde farklı iletişim politikalarına sahiptir. Fakat kurallara uyulmadığı taktirde iletişim politikalarının açıkça tanımlamış olması bir anlam ifade etmez.  Yaptığınız işte, söylediklerinizde tutarlı olarak iletişim problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Takım üyelerinin şirketin beklentilerini anlamaları ve liderlik kurallarını tutarlı bir şekilde takip etmeleri sayesinde takım çalışması başarı ile sonuçlanır.

Takım Çalışması

  Ekip arkadaşlarıyla birlik olarak yapılan faliyetler sonucunda tüm şirketlerde ekip içi iletişimin yükseldiği ve bağların arttığı şirkete aidiyet duygusunun fazlalaştığı görülmüştür.

 Şirket adı altında katılılan organizasyonlar bu nedenle çok önemlidir aynı marka ve bayrak altında mücade etmek ekip çalışmasını arttırmaktadır.

 Ekip olarak spor aktivitelerine yönlendirmeyi sağlayın.

  Çalışan bu sayede takımdaşlık duygusunu kazanır ve beraber yapılan spor aktiviteleri sayesinde çalışanların motivasyonunun her zaman artış gösterdiği gözlemlenmiştir. Business Cup etkinliğimiz ise buna çok iyi bir referans olabilir.

 

Yorum Yap...
Yorumla