Haberler

Happy Hour'un Şirket Personeline Faydası

24.04.2020 - 13:20

Keyifli bir happy hour etkinliği nasıl yapılır?

 Türkçe çevirisi ‘’mutluluk saati’’ olan Happy Hour, Şirketler arası zaman aralığı olarak farklılık gösteriyor olsa da haftanın ya da ayın belirli bir gününde genel olarak Cuma günleri düzenlenen motive faliyetleridir. Happy Hour etkinlikleri bir şekil çalışanlar için ödül denilebilir. Bu etkinlikler sayesinde çalışanlar yorgunluklarını biraz olsun unutur, stres atar ve birbirleriyle kaynaşıp güzel vakit geçirebilirler. Ayrıca şirkete olan maneviyatı arttırtığı gibi takım çalışmasının da güçlenmesine neden olur.

 Peki keyifli bir Happy Hour etkinliği nasıl yapılır ?

 Erken Başlayın

 Genel olarak Cuma akşamları yapıldığından malum her çalışan Cuma akşamı mesai bitiminden sonra ofiste zaman geçirmek istemeyebilir bu nedenle en az mesai saati bitimine 2 saat kala etkinliğimiz başlamalıdır.

 Muzik Ruhun Gıdasıdır

  Muzik seçimleri gerçekten çok önemlidir. Seçimlerimiz hem ortamı hareketlendirecek olmalı hem de iş arkadaşlarının rahat rahat muhabbet etmesine engel olmamalıyız.

  Bol Bol İçecek ve Yiyecek Olmalıdır

 Her partide olduğu gibi partinin devamlılığı açısından çeşitlilik ve yeterli miktarda olması önemlidir. Tabi bunun bir ofis etkinliği olduğunu unutmadan içki miktarını abartmadan eğlenceyi devam ettirmekte fayda var.

 İşi Bir Kenara Bırakın

  Bütün hafta zaten yoğun bir tempoda çalışmalarınızı yaptığınıza göre işi artık bırakmanın vakti geldi ve keyifli vakit geçirip yeni haftada daha dinamik olarak başlamak önemlidir. Emin olun iş dışında bir çok konuda iş arkadaşlarınızla muhabbet edebilirsiniz.

 

Yorum Yap...
Yorumla