MAÇ SONU | İstanbul teknik-Krk elektrik

Rövanşı da Vermediler

Giriş Tarihi : 14 Nisan 2019 Pazar, 17:05

İstanbul teknik 2 - 5 Krk elektrik

İstanbul teknik Cephesi

İstanbul Teknik İnşaat

A grubunun iki takımı üçüncü turda tekrar karşı karşıya geldiler. Grup mücadelesinde rakibine karşı 8-3 kaybeden İstanbul Teknik İnşaat takımı hem rövanşı almak hem de adını çeyrek finale yazdırmak istiyordu. Geçen hafta Galata Taşımacılık takımını 5-2 ile geçerek bu isteklerinin hiç de hayal ürünü olmadığını gösterir nitelikteydi.

Maça iyi başlasalar da rakiplerinin çok rahat şekilde kalelerine gelmelerine engel olamadılar. İkinci yarıda baskı kurdukları anlarda bir gol daha bulabilseler belki oyuna ortak olacaklardı ama maalesef olmadı ve sezona bu maçla birlikte veda etmiş oldular.

-- Eray Mete : İlk yarıda farkın açılmasını engelleyen Eray’ın  yediği golde yapabileceği fazla bir şey yoktu. İkinci yarıda takımının oyundan düşmesiyle KRK forvetleri ile baş başa kalan Eray yediği 4 golde çaresiz kaldı.

-- Cemil Aytaç : Sol bekte maça başlayan Cemil, rakibin üst üste gelen hücumları karşısında etkisiz kaldı. Hücuma da yeterli desteği veremeyen Cemil ‘in bugün verimli olamadığını söyleyebiliriz.

-- Hakan Çetin : İlk dakikalarda Fırat ‘ı çok iyi marke eden hakan yerinde müdahaleleri ile göz doldurdu. Ancak topu oyuna sokmakta yetersiz kalan başarılı defans oyuncusu , İstanbul Teknik’in defansıf organizasyonunu yöneten isimdi. İkinci yarı da oyundan düşen hakan etkili KRK hücumları karşısında etkisiz  kaldı ve farklı mağlubiyeti engelleyemedi.

-- Murat Sirek : Defanstaki başarısını hücuma yansıtamadı. Pas seçimlerinde daha dikkatli olmalı. Topsuz oyunda daha etkili olmasını beklerdik.  İkinci yarıda temposu düşen murat krk hücumlari nda çaresiz kaldı. Hücumda yeterli desteği gösteremedi. Son dakikalarda altı pastan kaçırdığı gol kalitesine yakışmadı

-- Deniz Cındık : İlk yarı performansı ile hayal kırıklığı yarattı.  Akın akın gelen  rakip orta sahası ile mücadele etmek de zorlandı.

--  Altar Vatansever : Geçen hafta geçirdiği sakatlığın etkisini atlatamamış göründü. Yetenekli oyuncu ilk yarıda beklenen performansı gösteremedi. Asla pes etmeyen oyunu ile İstanbul Teknik İnşaat ‘in ayakta kalan tek ismi olan Altar 43. dakika da attığı gol ile takımının tür ümidini son 7 dakikaya taşıdı.

-- Süleyman Erdal : Etkisiz bir oyun oynayan Süleyman ilk yarı sonlarına doğru dakikada yerini Boğaçhan’a bıraktı. İlerleyen dakikalarda tekrar oyuna dahil olan Süleyman gol atmayı da ihmal etmedi.

Krk elektrik Cephesi

KRK Elektrik

A grubunu Hayat Varlık takımının arkasından ikinci sırada bitiren ancak topladığı 9 puanla en iyi ikinci kategorisine girmeyi başaran KRK Elektrik takımı geçen hafta dinlenme şansı bulmuştu. Üçüncü turdaki rakipleri ise turnuvaya geç de olsa ısınmayı başaran İstanbul Teknik İnşaat takımıydı.

Grupta yendiği rakibiyle rövanş maçına çıkan KRK takımı geçmiş maçlardan hatırladığımız cömertce gol kaçırma alışkınlığına devam etti. Aksi takdirde  çok daha farklı bir skorla galip gelebilirlerdi.

Yine de rakiplerini kupa dışına iterek çeyrek finalde Vakıfbank takımının rakibi oldular.

-- Ali Habip : İlk yarıda kalesine fazla top gelmeyen Ali, cılız rakip ataklarında kalesinde güven verdi. Kalesinde goller görse de skor farkı açıldığı anda gelen bu goller morallerin bozulmasını sağlamadı.

-- Gökhan Gedik : Başarılı sol bek başarılı müdahaleler ile İstanbul Teknik hücümlara geçiş imkanı vermedi. Hücuma çıkışları ile fark yarattı. İkinci devrede attığı klas gol ile takımını 4 farklı üstünlüğe taşıyan Gökhan günün başarılı isimlerindendi. 2 gol attığı maçta takımının en iyi ismiydi.

-- Savaş Habip : KRK ‘nın başarılı savunma oyuncusu etkili müdahaleleri ile göz doldurdu. Allahını seve defansa gelsin anlayaşında defans güvenliğini hep ön planda tutan bir görüntü çizdi ve beğeni topladı.

-- Ümit Yamak : Maça etkisiz başlayan Ümit daha fazla oyunun içine girmeliydi. Top almak için fazla çaba göstermese de defansta iyi niyetli mücadelesi ile ilk yarıda tek taraflı oyun oynadı.

-- Akın Reçber : Maça istekli başladı. Basit oyunu akıcı KRK hücumlarının başlangıcında etkili oldu. Özellikle ilk yarıda net pozisyonları harcasa da ikinci yarıda aradığı golü bulup üzerindeki ölü toprağını atmış oldu.

-- Zafer Uğur : Kaptan gösterdiği ilk yarı performansı ile bizlerden tam not aldı. Yer tutması ve tek pasa dayalı basıt oyunu takdir topladı. Hem kendi oynadı hem de takımını oynattı. Bir sonraki zorlu maçın provasını yapar gibiydi.

-- Fırat Karşıyaka : KRK Elektrik’ in golcüsü ilk yarıda top almakta zorlandı. İkili mücadelelere fazla girmeyen Fırat daha hareketli olabilirdi. 14. dakikaya kadar oyunda görünmeyen Fırat yakaladığı ilk pozisyonu gol ile sonuçlandırınca canlanma gösterdi. Bu önemli maçta klasını konuşturan Fırat takımının 2. golünü  de attı. 33. dakikada yerini Ufuk’a  bıraktı.

Yorum Yap...
Yorumla
Maç Bilgileri
  • 14 Nisan 2019 Pazar, 16:00
  • Seyrangah Hal.. / Seyrantepe Mah. Al...
  • Bülent Erdemir
  • Fatih Esmer
Maçın Özet Görüntüleri
Maç İstatistikleri
İSTANBUL TEKNİK KRK Elektrik
Gol
25
Faul
0 0
Sarı Kart
1 0
Kırmızı Kart
0 0
Rating
7.5 8.0